Антон Геращенко: День незалежності України потрібно святкувати 20 лютого

ger111 березня відбулася зустріч могилянців з Антоном Геращенком, народним депутатом України, радником Міністра внутрішніх справ, випускником  Києво-Могилянської бізнес-школи. До вашої уваги основні тези зустрічі.

На момент початку бойових дій у нашій країні не було ніяких запасів для армії – ні палива, ні одягу для військових. Коли розпався СРСР, запас для надзвичайної ситуації був величезний, але його використали на поточні потреби армії за період незалежності. Зі 180 000 військових воювати у лютому минулого року могли тільки 5 000. Коли люди говорять, що Турчинов здав Крим, вони помиляються. Він віддавав наказ стріляти і захищати Крим, але його нікому було виконувати. Був дуже високий ступінь проникнення російських спецслужб в усі військові частини Криму. Росія до цього готувалась десятиліттями.

Бюджет Міністерства оборони Росії у 56 разів більший від бюджету Міноборони України. Він складав 100 млрд. долл., а у нас було 2.

Робота по внутрішньому розвалу України велась дуже давно. Вербувались високопосадовці. Два міністри оборони України, Павло Лебедєв та Дмитро Саламатін, були громадянами Росії. Вони мали доступ до державної таємниці, знали про українську армію все.

Вважаю, що свою незалежність Україна здобуває втретє. Перший раз був у 1991 році. Потім у нас 23 роки держави не було – була територія, постійно залежна від Росії. Я вважаю, що День незалежності України потрібно святкувати 20 лютого, у той день, коли Україна позбавилась тирана. Це справжній день незалежності. До цього були 23 роки її пошуку.

Зараз у нас відбувається третій етап боротьби за незалежність, який полягає у тому, чи наважиться Україна викоренити олігархію як клас. Сьогодні олігархи продовжують безпосередньо впливати на політику. Досі не працює система правосуддя. Своїх можна “відмазати”.

Якби однієї ночі півмільйона жителів Донбасу на три дні перемістили в Європу, а потім повернули назад, то дискусій на тему того, куди ми йдемо, до Росії чи до Європи, не було б ніколи.

ger2Фінансовий вклад волонтерів в утримання армії складає менше 1%. Тільки держава може воювати. Багато волонтерів, яких ви знаєте, – мої особисті друзі. До мене також часто звертаються по допомогу, дзвонять о третій ночі. Всіх адекватних людей, які з чистими помислами хочуть допомагати і допомагають армії, міліції, державі треба підтримувати і розвивати.

У нас поки що немає держави в інституційному сенсі, в тому вигляді у якому вона є, наприклад, в Німеччині. У нас є набір персоналій, щодо яких у певний момент народ вирішив, що вони кращі. Потім народ розчаровується, вибирає собі інших кращих людей, а держави як такої у нас немає. Головним державотворцем, як би це прикро не звучало, був Леонід Кучма. Саме він сформував державні інституції, щоправда, при цьому не забуваючи про себе і свою сім’ю.

Нашу  країну зараз можна порівняти з  банановою республікою без бананів. Наш бюджет складає 470 млрд. грн., за сьогоднішнім курсом – це 20 млрд. долл. ВВП України менший за ВВП Сінгапуру, площа якого складає 660 км2, і де немає ніяких природних багатств. Лідером у XXI столітті є той, у кого є мізки.

Зараз ми починаємо будувати державу. Важливо все робити за законом. Ми ж хочемо, щоб існувало верховенство права. І тому всіх злочинців ми маємо притягнути до відповідальності відповідно до норм закону.

У сферу моїх професійних інтересів (і це ті питання, якими я зараз постійно займаюсь) входять:  реформування міліції,  прокуратури,  армії.

Фото Аліни Іванової