“Могилянські історії” з Юліаною Рев’юк

«Євроінтергація – це така машина,

яку, якщо вже запустили, то нічим її не зупинити»

Юліана Рев’юк

25 листопада студенти НаУКМА зустрілися з Юліаною Рев’юк, випускницею факультету пOравничих наук 2004р., менеджером податково-юридичного відділу компанії KPMG в Україні. Компанія KPMG входить до великої четвірки разом із PricewaterhouseCoopers, Deloitte Touche Tohmatsu та Ernst & Young, які надають аудиторські та консалтингові послуги.

Зустріч відбулася в рамках циклу «Могилянські історії» за співпраці зі Школою Жана Моне.

Пані Юліана прочитала невелику лекцію на тему: «Договір про асоціацію Україна-ЄС: потенціал та очікувані зміни», в ході якої висвітлила основні аспекти, на котрі варто звернути увагу в договорі про Євроінтеграцію. Імплементація вимог Угоди про асоціацію відкриє українським компаніям ринки інших країн, надасть доступ до державних закупівель за кордоном, які наразі здійснюються через дочірні компанії, уможливить оптимізацію органів контролю.

 «Поліпшення стандартів якості української продукції для споживачів – це, безумовно, перевага, однак, для українських виробників це буде непростий шлях»

Згідно з дослідженнями Фонду розвитку, на які звернула увагу доповідачка, у нашій країні наразі діють невисокі, порівняно із західними країнами,  податки, проте існує погане технологічне регулювання, тобто часом неможливо зрозуміти, куди треба звертатися, щоб отримати певні дозволи необхідні для ведення підприємницької діяльності (відсутність прозорості процедур).

Значні очікувані зміни для нашої країни, які передбачаються Угодою про асоціацію, окрім сфери технологічного регулювання, також торкнуться сфери сільського господарства, соціальної політики, фінансових послуг, транспорту та екології.O

Під час зустрічі студенти мали змогу поставити питання, які їх цікавили. Зокрема, вони запитали про можливі строки становлення «doing business» (ведення підприємницької діяльності, що дозволяє визначити якість правил регулювання підприємницької діяльності) в Україні відповідно до  європейського досвіду. Юліана Рев’юк зазначила, що максимальний термін, потрібний на здійснення цієї процедури – це 10 років, що прописано в Угоді, але більшість компаній мають починати діяти самостійно, якщо хочуть перспективного розвитку.

Юліана Рев’юк дала поради студентам щодо навичок «must-have», які вони мають набувати протягом навчання та вдосконалювати надалі. Це знання англійської мови, вміння «продавати» послуги, навички інфографіки та стислість викладу, мобільність і вміння спілкуватися з клієнтом  зрозумілою для нього мовою.

«Хороший консультант має сказати все важливе максимум протягом 20 хвилин»

OЗустріч виявилася змістовною та цікавою, пані Юліана поділилася власним практичним досвідом. В свою чергу, керівник Центру ім. Жана Моне з європейських студій та голова кафедри ім. Жана Моне з права Європейського Союзу  професор Роман Петров, подарував пані Юліані власну монографію на тему євроінтеграції «Транспозиція «acquis» Європейського Союзу в правові системи третіх країн».

Матеріал – Алла Гузій,  фото – Рената-Марта Налисник,

стажери напряму “Комунікації з випускниками”