Андрій Шевченко: Політика – це мистецтво створювати коаліції

23 Жовтня, 2015 0 comments Близнюк Катерина Categories МОГИЛЯНКАTags , , , ,

шевч27 жовтня з ініціативи Асоціації випускників НаУКМА відбулася зустріч з першим Могилянцем, який став Надзвичайним і повноважним послом України в Канаді, Андрієм Шевченком.

На початку виступу пан Андрій зазначив, що Могилянка – це найкращий університет України, що рік за роком не втрачає свої позиції. З гордістю він згадував осінні події 2013 року, коли численна Могилянська колонна прямувала на Майдан і додав: «Ти йдеш в такій силі і розумієш, який вплив може бути, наскільки потужно і наскільки достойно в такій колоні йти по життю».

Під час зустрічі пан посол розповів про стратегію своєї роботи на посаді, виокремивши агрономію, IT технології та військово-технічні галузі як пріоритетні. Він також додав, що політика – це мистецтво створювати коаліції, тому синергія – один з найважливіших його інструментів. З огляду на це, пан Андрій дослухався до порад і побажань присутніх на зустрічі представників громадських організацій, української діаспори в Канаді, викладачів НаУКМА та kmbs, бізнесменів, які співпрацюють з Канадою.

Одним з найгостріших питань після призначення Андрія Шевченка на посаду посла виявилося те, що він не є дипломатом за освітою (а саме випускником Київського інститут міжнародних відносин). Втім сам пан Андрій не вважає це проблемою: «Я знаю свої слабкі та сильні сторони. Певно, на рішення призначити мене на цю посаду вплинув мій досвід в медіа, членство в Парламентській асамблеї Ради Європи. Це таке ж питання, чому я пішов з журналістики в політику. Я добре робив свою справу, ми заснували 5 канал, ми зробили історичну роль. Як можна кинути журналістику? Йти в політику, де невідомо. Але якби я не пішов, то не було б 62 законів, у творенні яких брав участь. Якби я не був у парламенті 6-го скликання, не було б Закону «Про доступ до публічної інформації». Нам життя дається, щоб спробувати різні речі. А нині саме час служити країні».

шевч1Наприкінці виступу президент Києво-Могилянської академії Андрій Мелешевич поставив декілька питань на знання Канади, чим змусив його знову відчути себе спудеєм. Після невеликого тесту Андрій Анатолійович вручив пану Андрію унікальне видання kmbs до 400-ліття КМА – книгу почесного професора НаУКМА Валерія Шевчука та Юрія Іванченка про досі не відому Могилянку «Київський Атеней. Мистецький Київ 17-18 ст.».

На завершення зустрічі пан посол привітав могилянців з 400-річчям академії, зазначивши, що 15 жовтня – «стане ключовою подією в обох півкулях». А також  зазначив: «Я в Могилянку вступав у 93-му році і добре пам’ятаю настрій тих перших років, коли дуже багато ентузіазму, але мало порядку. З часом такі структури ідуть в іншу сторону: коли багато порядку, але мало ентузіазму.  Я бажаю Могилянці зберегти цей запал, ентузіазм, той неймовірний драйв, який тримає цей університет на плаву і робить для всіх привабливим, а з іншого боку – обростати  порядком, заслуженим визнанням, авторитетом, славними випускниками. Могилянка –це хранитель українського духу. І мені здається, що люди, які обрали для себе цей університет, обрали не просто навчання, а погляди, коло спілкування, особливу місію в житті».

Фотозвіт з події дивіться тут.

Матеріал підготувала Валерія Якушко

Фото Анніки Удовенко