Могилянські організації, що допомагають військовим і цивільним
✅Opir.org – незалежна громадська організація, що почала свою діяльність за часів Української Революції 2013–2014 рр. Співзасновник ГО – випускник НаУКМА Владислав Грезєв (БП Економіка, 2012). Зараз ГО працює над забезпеченням понад 50 пріоритетних підрозділів на фронті. Зробити внесок можна на сайті.
✅Frontline.Care – благодійна організація, що піклується про безпеку й комфорт наших бійців на передовій. Наразі команда сфокусувалася на роботі з підрозділами, які беруть участь в активних бойових діях на Сході та Півдні країни. Ініціаторка створення організації – Любов Галан (БП Історія, 2017; МП Історія, 2019). Зробити внесок можна на сайті.
✅Ініціатива Київ Волонтерський об’єднала понад 500 волонтерів, 26 ресторанів і кафе, три пекарні та понад сотню водіїв. Усі вони працюють для того, щоб пересічні українці, а також бійці ЗСУ, ТрО та медики мали доступ до гарячої їжі. Випускниця Марія Підвисоцька (БП Політологія, 2018) координує цю роботу. Зробити пожертву можна на сайті.
✅Svyatoslav The Brave Foundation / БФ Св. Хороброго – ініціатива випускників Олександра Бондаренка й Олени Власюк. Фонд допомагає мешканцям Харкова, Чернігова, Охтирки та переселенцям із Маріуполя продуктами харчування, гігієнічними засобами й ліками. Підтримати фонд можна тут.
✅Мета UA First Aid – якнайвидше забезпечити бійців необхідним інвентарем та обладнанням: індивідуальними аптечками, джгутами, бронежилетами та медикаментами. Олесь Якимчук – наш випускник (БП Історія, 2014; МП Журналістика, 2017) й один із засновників ініціативи. Підтримати проєкт можна тут.
✅Взаємодопомога від НаУКМА збирає кошти на допомогу ЗСУ, ТрО та всім, хто цього потребує. Долучитися чи допомогти ініціативі можна за лінком.
✅Команда Радіо Поділ і його співзасновник Павло Бондаренко (БП Економічна теорія, 2016) активно підтримує ЗСУ. З початком повномасштабної війни офіс проєкту перетворився на волонтерський хаб. Добровольці купують у Європі дрони та тепловізори, дальноміри та сонячні станції – залежно від того, який запит прийшов із фронту. Щотижня надходить новий список потреб – і новий звіт щодо придбаного. Реквізити для допомоги.