Могилянські організації, що допомагають військовим і цивільним

9 Серпня, 2022 0 comments Сніжинська Марина

✅Opir.org – незалежна громадська організація, що почала свою діяльність за часів Української Революції 2013–2014 рр. Співзасновник ГО – випускник НаУКМА Владислав Грезєв (БП Економіка, 2012). Зараз ГО працює над забезпеченням понад 50 пріоритетних підрозділів на фронті. Зробити внесок можна на сайті.

✅Frontline.Care – благодійна організація, що піклується про безпеку й комфорт наших бійців на передовій. Наразі команда сфокусувалася на роботі з підрозділами, які беруть участь в активних бойових діях на Сході та Півдні країни. Ініціаторка створення організації – Любов Галан (БП Історія, 2017; МП Історія, 2019). Зробити внесок можна на сайті.

✅Ініціатива Київ Волонтерський об’єднала понад 500 волонтерів, 26 ресторанів і кафе, три пекарні та понад сотню водіїв. Усі вони працюють для того, щоб пересічні українці, а також бійці ЗСУ, ТрО та медики мали доступ до гарячої їжі. Випускниця Марія Підвисоцька (БП Політологія, 2018) координує цю роботу. Зробити пожертву можна на сайті.

✅Svyatoslav The Brave Foundation / БФ Св. Хороброго – ініціатива випускників Олександра Бондаренка й Олени Власюк. Фонд допомагає мешканцям Харкова, Чернігова, Охтирки та переселенцям із Маріуполя продуктами харчування, гігієнічними засобами й ліками. Підтримати фонд можна тут.

✅Мета UA First Aid – якнайвидше забезпечити бійців необхідним інвентарем та обладнанням: індивідуальними аптечками, джгутами, бронежилетами та медикаментами. Олесь Якимчук – наш випускник (БП Історія, 2014; МП Журналістика, 2017) й один із засновників ініціативи. Підтримати проєкт можна тут.

✅Взаємодопомога від НаУКМА збирає кошти на допомогу ЗСУ, ТрО та всім, хто цього потребує. Долучитися чи допомогти ініціативі можна за лінком. 

✅Команда Радіо Поділ і його співзасновник Павло Бондаренко (БП Економічна теорія, 2016) активно підтримує ЗСУ. З початком повномасштабної війни офіс проєкту перетворився на волонтерський хаб. Добровольці купують у Європі дрони та тепловізори, дальноміри та сонячні станції – залежно від того, який запит прийшов із фронту. Щотижня надходить новий список потреб – і новий звіт щодо придбаного. Реквізити для допомоги.

Членство в Асоціації випускників НаУКМА – переваги й можливості

2 Серпня, 2022 0 comments Сніжинська Марина

Хто ми?

KMA Alumni – це громадська організація, що прагне об’єднати випускників НаУКМА в єдину спільноту та сприяти особистісному розвитку і професійній самореалізації кожного з них.
Ми є самостійною ГО, що не є структурним підрозділом КМА, хоча активно співпрацюємо з Могилянкою. Асоціація діє за системою ендаменту. Зібрані з внесків кошти не витрачають, а інвестують – це щороку приносить відсотки. Саме ці відсотки дають нам змогу реалізовувати цілі Асоціації.

Які у нас цілі? 

Асоціація випускників організує та надає стипендії, гранти та заохочувальні премії, а також фінансову допомогу працівникам, викладачам, випускникам і студентам у скрутній життєвій ситуації. Ми також організуємо освітні, інформаційні та культурні заходи – конференції, форуми, зустрічі. Наразі Асоціація випускників бере участь в організації академічної платформи НаУКМА та УКУ, що має за мету виробити візію повоєнної України. 

Які переваги дасть членство?

 • Ви щомісяця отримуватимете розсилку від Президента Асоціації про проєкти та новини Асоціації та Могилянки.
 • Ви зможете користуватися проєктом «Коло довіри». Це безкоштовна консультація від дійсних членів і членкинь Асоціації, які є експертами в сфері, що вас цікавить. Для цього варто просто написати на пошту, що потребуєте такої консультації.
 • Ви матимете знижки на події від Асоціації.
 • Ви зможете втілювати проєкти за підтримки Асоціації або приєднуватися до вже наявних.
 • Ви сприяєте розвитку рідної Могилянки, адже частина вашого внеску йде на стипендії студентів від Асоціації та на гранти викладачам.

Як стати членом чи членкинею Асоціації?

Потрібно лише заповнити заявку. Після цього вам прийде лист із деталями.

Дійсні члени Асоціації сплачують 100 грн на місяць або 1000 грн на рік. За бажання та потреби членський внесок може бути нематеріальним: викладання в НаУКМА, волонтерство чи робота в ЗСУ, тощо.

Асоціація випускників щиро запрошує могилянців долучатися до нашої великої та дружної спільноти. 

Асоціація випускників збирає кошти на стипендії для студентів, постраждалих від війни

1 Серпня, 2022 0 comments Сніжинська Марина

Війна в Україні забирає життя та спричиняє руйнування. Вона позбавляє молодь змоги вчитися, а державу – оплачувати бюджетну форму навчання. Ми, KMA Alumni, будемо боротися за наше спільне майбутнє та закликаємо наших друзів та однодумців долучитися до цієї боротьби. Ми розпочинаємо новий важливий проєкт. Його мета – зібрати 400 000 доларів для понад ста стипендій, щоб підтримати абітурієнтів(-ок) та студентів(-ок) нашої Альма-матер, які найбільше постраждали від війни. 

Стипендія покриває вартість навчання у Києво-Могилянській академії та/або проживання – приблизно 120 тис. гривень на рік на одного студента чи студентку. Сюди входить:

 • Оплата навчання (в середньому 50 000 грн на рік, залежно від факультету)
 • Проживання в гуртожитку (6 000 грн на рік)
 • Витрати на проживання (27 000 грн на рік)
 • Податок (20%).

Спершу оплачують 6 місяців навчання. Якщо за результатами осіннього триместру студент чи студентка набирає принаймні 71 середній бал, Асоціація вносить кошти за наступні 6 місяців. Витрати на проживання покриваються щомісячно. 

Ми потребуємо вашої допомоги, щоб стипендії для постраждалих від війни могилянців стали можливими. Кожна ваша пожертва – це внесок у наше спільне майбутнє. Прочитати про стипендію детальніше та зробити внесок можна на сайті

 

Стипендія ім. Андрія Мелешевича для магістрів ФПвН, «Антикорупційних студій» та «Школи врядування» від ГО «Асоціація випускників НаУКМА»

27 Липня, 2022 0 comments Сніжинська Марина

Стипендія ім. Андрія Мелешевича розрахована на 3 студентів(-ок) другого року навчання. Розмір кожної стипендії 24 000 грн. Виплата стипендії буде відбуватися або напряму на рахунок НаУКМА, або, якщо аплікант уже сплатив за навчання і має підтвердження цього, то на рахунок апліканта.

Серед вимог для здобуття стипендій ім. Андрія Мелешевича:

 • мати загальний навчальний рейтинг за рік не нижче 86 балів;
 • мати соціальну або наукову активність.

Для отримання стипендії необхідно заповнити аплікаційну форму та написати есе на тему «Зміни в українському суспільстві після 24 лютого» з міркуванням про одну найбільшу зміну, яка відбулася в Україні після вказаної дати. Обсяг до 4000 символів. 

У формі потрібно буде вказати вашу програму та середній бал за перший рік магістратури (необхідно мати підтверджувальний документ), описати соціальні чи наукові активності та вашу роль у них. 

Після подання документів стипендійна комісія обере кандидатів, які пройдуть на наступний етап, де потрібно пройти співбесіду.

Дата подання документів: 1–6 серпня.

Проходження співбесід у разі успішного подання заявки: 13–14 серпня.

Оголошення результатів: 14 серпня.

У разі порушення зобов’язань Стипендіальна Комісія має право скасувати стипендію у будь-який час. Подати онлайн-заявку в період 1–6 серпня можна за цим покликанням.

Стипендія ім. Андрія Мелешевича – це продовження справи його життя. Андрій Мелешевич боровся за якісну освіту для студентів і щиро вважав, що змінити світ на краще можуть освічені й активні люди. Мета стипендії – підтримати талановитих могилянців, які мають успіхи в навчанні й активну соціальну позицію. 

Із додатковими запитаннями звертайтеся до Катерини Скороход, координаторки стипендій та організаційної менеджерки KMA Alumni на пошту info@kma.alumni.org.ua. У темі листа вказати «Стипендії KMA Alumni».

 

На стипендію ім. Андрія Мелешевича зібрано 722 903 гривні

5 Липня, 2022 0 comments Сніжинська Марина

Три магістри зможуть отримати стипендії з цих коштів уже цьогоріч. Це стало можливим завдяки підтримці та пожертвам усієї спільноти НаУКМА. Стипендія ім. Андрія Мелешевича – велика перемога для нас усіх. 

Більше інформації про стипендію згодом з’явиться на Facebook-сторінці KMA Alumni та сайті – просимо стежити.

Інформація про всі стипендії від Асоціації випускників

4 Липня, 2022 0 comments Сніжинська Марина

Цьогоріч студенти НаУКМА зможуть подати заявки на п’ять видів стипендій від Асоціації.

Стипендії для бакалаврів:

1. Стипендія імені Мирослава Осадчука для студента чи студентки спеціальностей 051 Економіка; 072 Фінанси, банківська справа та страхування; 052 Політологія.

2. Стипендія імені Мирослава Осадчука для студента чи студентки будь-якої спеціальності, окрім зазначених у першій стипендії (051, 072, 052).

Розмір стипендій ім. Мирослава Осадчука: до 50% від вартості кожного року навчання за контрактом, але не більше $2 000 (за курсом долара США) сумарно за всі роки.

3. Стипендія Асоціації випускників для студента чи студентки будь-якої спеціальності. 

Розмір стипендії 20 000 грн.

4. Стипендія україно-грузинської дружби для студента чи студентки ФПвН.

Розмір стипендії до 50% від вартості кожного року навчання за контрактом, але не більше $2 000 (за курсом долара США) сумарно за всі роки.

Вимоги для здобуття стипендій Асоціації: 

 • Відсутність кандидата чи кандидатки в списках навчання в НаУКМА коштом держбюджету і вступний рейтинг не менше 175 балів.
 • НаУКМА має бути визначена 1 або 2 пріоритетом.
 • Онлайн-заявка та мотиваційний лист.
 • Громадська, наукова або спортивна активність.
 • Кандидат чи кандидатка має розуміти та поділяти цінності НаУКМА.

Сума стипендій покриває частину навчання, тому вступники мають бути готові оплатити перший семестр навчання, а стипендія буде виплачена як оплата за навчання за другий семестр.

Стипендіати й стипендіатки протягом навчання в НаУКМА мають бути соціально або науково активними та мати загальний навчальний рейтинг за результатами осінньої сесії не нижче 86 балів.


Дати подання документів: 30–31 серпня.

Дата співбесіди в разі успішного подання заявки: 3 вересня.

Оголошення результатів: 3 вересня після 19:00.

Стипендії для магістрів:

5. Стипендії ім. Андрій Мелешевича для магістрів ФПВН, «Антикорупційних студій» та «Школи врядування».

Стипендія розрахована на трьох студентів чи студенток другого року навчання. Розмір кожної стипендії 24 000 грн.

Вимоги для здобуття стипендій ім. Андрій Мелешевича:

 • Мати загальний навчальний рейтинг за рік не нижче 86 балів.
 • Мати соціальну або наукову активність.

Для отримання стипендії необхідно заповнити аплікаційну форму та написати коротке есе. Після успішного подання заявки необхідно пройти співбесіду.

Дати подання документів:  1–6 серпня.

Дати співбесід у разі успішного подання заявки: 13–14 серпня.

Оголошення результатів: 14 серпня.

Можлива зміна дат, актуальна інформація й деталі з’являтимуться на сайті та Facebook-сторінці KMA Alumni.

Із запитанями можна звертатися до Катерини Скороход, координаторки стипендій та організаційної менеджерки KMA Alumni, на пошту info@kma.alumni.org.ua. 

 

Четверо вступниць-контрактниць отримали стипендії!

22 Вересня, 2020 0 comments Сніжинська Марина

Уже другий рік поспіль вступники(ці) на бакалаврські програми Могилянки, які пройшли на контрактну форму навчання, мають можливість здобути стипендії, що частково відшкодовують вартість контракту. Це стипендія Асоціації випускників НаУКМА в сумі 20 000 грн, яку може отримати студент(ка) будь-якої спеціальності, та три стипендії імені Мирослава Осадчука, кожна з яких покриває до 50% вартості навчання на контракті, але в сумі не перевищує $2000 за всі роки навчання. Одна з цих стипендій присуджується студенту(ці) напрямку “економіка”, “фінанси, банківська справа та страхування” чи “політологія”, а ще дві можуть отримати студенти(ки) усіх інших спеціальностей.

Цього року двадцять шість вступників(иць) надіслали для участі в конкурсі свої анкети та мотиваційні листи. Десятьох із них було відібрано для фінального етапу конкурсу – співбесіди, яка, зважаючи на пандемію коронавірусу, відбувалася дистанційно в ZOOM-і. У складі Стипендіального Комітету були Президент Асоціації випускників НаУКМА і представник грантодавця Костянтин Пересєдов, членкиня Правління Асоціації випускників Марія Крючок, керівниця напряму “комунікації з випускниками НаУКМА” Наталя Шумкова та голова студентської колегії Христина Радиш. Вони поспілкувалися з конкурсант(к)ами та вибрали чотирьох переможниць, якими стали:

 • Рафалович Вікторія (“політологія”)
 • Панченко Марія (“право”)
 • Трофименко Єлизавета (“соціологія”)
 • Свиридкова Наталія (“політологія”)

Студентки мають зобов’язання перед Стипендіальним Комітетом: мати високу академічну успішність, займатися позанавчальними волонтерськими активностями у проєктах Могилянки та Асоціації випускників, а також дотримуватися принципів академічної доброчесності.

 

KMA Alumni Gathering зібрала однодумців

11 Вересня, 2019 0 comments Сніжинська Марина

20 липня – це не лише один із теплих днів літньої відпустки. Для багатьох випускників Могилянки цей день ознаменував довгоочікувані зустрічі, душевне спілкування і відчуття того, що студентські роки й не закінчувалися. 20-го липня в Bel Etage Music Hall відбулася велика гала-подія «KMA Alumni Gathering».

Спільні цінності – це те, що об’єднує могилянців усіх поколінь, і те, за що кожен випускник має бути вдячним університету. У цьому були переконані усі присутні на події. Розпочалася зустріч промовами Президента Асоціації випускників НаУКМА Костянтина Пересєдова та Президента НаУКМА Андрія Мелишевича. За словами Костянтина Пересєдова, заходи такого формату покликані створити центр, який триматиме навколо себе випускників різних років і спеціальностей і не дасть їм існувати лише в окремих групках. А Андрій Мелишевич підкреслив роль спільноти випускників для розбудови сильного університету. Ця зустріч не могла обійтися і без В’ячеслава Брюховецького, який попередив, що добробут в Україні настане нескоро, але працювати над ним могилянці мусять безустанно.

Продовжився захід інтерактивною панельною дискусією на теми, важливі для самоідентифікації кожного випускника. Хто такі могилянці? Чи це природні союзники по життю завдяки спільним цінностям і ідеалам, чи просто сукупність освічених людей зі спільним минулим і спогадами, які частіше, аніж інші, вдаються до пафосних роздумів про долю країни? Учасниками панельної дискусії були Валерія Казадарова (керівниця відділу стратегічного розвитку НаУКМА), Дмитро Тарабакін (член Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, а також наглядової ради НаУКМА), Юлія Ковалів (Голова Офісу національної інвестиційної ради при Президентові України) та Юлія Клименко (Голова партії «Голос»), а модерувала дискусію Вікторія Сидоренко (директорка з комунікацій на UA: Суспільне мовлення). Гостроти дискусії додавала участь залу. Зійшлися на тому, що Могилянка має багатий потенціал, потужні людські ресурси, але замало фінансування, щоб залучати до навчального процесу новітні технології у достатній кількості.

Під час іншої дискусії відійшли від теми Могилянки і поговорили про те, чим є Україна у глобальному контексті. У цій дискусії участь узяли Тарас Лукачук (СЕО регіону EEMEA компанії «Jacobs Douwe Egberts»), Олеся Островська-Люта (директорка Мистецького Арсеналу), Ірина Литовченко (співзасновниця фонду Таблеточки, генеральна директорка Директорату стратегічного планування та євроінтеграції МОЗ), а також Юлія Безвершенко (заступниця голови Ради молодих вчених НАН України). Модераторував розмову Андрій Сусленко. Дійшли висновку, що Україна лише стала на шлях побудови міцних і рівноправних політичних взаємозв’язків зі світом, але окремі люди, які є професіоналами у своїй сфері і набули закордоном значного авторитету, роблять дуже багато для позитивного іміджу України.

Гала-подія зібрала в одному залі могилянців різних років випуску. Але всі вони – однодумці, яких об’єднують спільні цінності. Це й усвідомлення своєї ролі в розбудові країни, і чесність, і посилене відчуття відповідальності за свої слова і вчинки. Крім того, Могилянка навчила критично мислити, подарувала багато надійних друзів, з якими можна бізнес будувати і яким можна довірити життя. Ця подія – один із кроків до формування потужної впорядкованої спільноти, яка злагодженими зусиллями своїх учасників змінює світ навколо себе на краще.

Фото з події можете переглянути тут.

У НаУКМА пройшов XR хакатон

14 Травня, 2019 0 comments Сніжинська Марина

13 квітня відбувся черговий хакатон НаУКМА, присвячений використанню технології змішаної реальності в освіті. Завдяки спонсорству Асоціації випускників НаУКМА та Microsoft, 46учасників мали змогу спробувати свої сили у розробці додатків для HoloLens.

Учасники відвідвали три лекції від запрошених менторів:

 • Представники компанії Argentics Владислав Горілий та Станіслав Городнянський розповіли про віртуальну реальність.
 • Володимир Яблонський, випускник, а нині викладач Факультету інформатики, COO у Artsyl Technologies, розказав про програмування на мові C# для рушія UNITY.
 • Кирило Безпалий з Microsoft student partners поділився інформацією про користування та особливостями розобки доповненої реальності.

Після того, як учасники заходу прослухали лекції і попрацювали над своїми проектами, результати їхньої роботи були належно оцінені і розподілені за місцями:

 • Перше місце. Додаток для доповненої реальності: показує хімічну таблицю, в якій можна обрати окремий елемет і побачити приклад молекули з цим атомом, а також додаткову інформацію, пов’язану з цим елементом.
 • Друге місце. Додаток для віртуальної реальності: дає можливість обрати певний сценарій із життя (прикладом було приготування яблучного пирога), потрапити на потрібну локацію (прикладом була кухня), шукати в локації предмети, які учаснику озвучуються, і поетапно виконувати обраний сценарій.
 • Третє місце. Додаток для доповненої реальності: перед користувачем відкривається планета, на якій можна обирати міста, дізнаватися інформацію про них і бачити 3D-модель найвизначніших культурних пам’яток.
 • Четверте місце. Додаток для доповненої реальності з розпізнаванням об’єктів: при наведенні на хімічний елемент періодичної системи додаток показує молекулу, що містить вибраний елемент, та інформацію про нього.

Відбулася зустріч «Бізнес та правоохоронні органи: міфи та реальність»

13 Травня, 2019 0 comments Сніжинська Марина

23 квітня відбулася зустріч клубного формату членів Асоціації випускників НаУКМА на тему «Бізнес та правоохоронні органи: міфи та реальність».

Почесною господинею події була Катерина Гупало, випускниця спеціальності “Правознавство” 2008 року, членкиня Наглядової Ради Асоціації, партнерка Адвокатського Об’єднання «Арцінгер», (Chambers Europe, Legal 500, Who’s Who Legal etc.) керівниця практики White Collar Crime.

На зустрічі поговорили про міфи та реальність у відносинах бізнесу та правоохоронних органів:

 • Броньовані двері та сейфи – чи захистить це під час обшуку?
 • Які головні помилки при допитах?
 • Статус правоохоронця – ілюзія вседозволеності?
 • Зберегти телефони, комп’ютери, сервери та іншу техніку під час обшуків – mission impossible?
 • Коли прокурор – мій друг?

У майбутньому плануються інші зустрічі цього ж формату, кожна з яких матиме окрему тему для розмови.

Конкурс на стипендії для вступників

22 Березня, 2019 0 comments Сніжинська Марина

Асоціація випускників НаУКМА оголошує конкурс на стипендії для вступників на бакалаврські програми Національного університету «Києво-Могилянська академія» на навчання за контрактом на 2019-2020 навчальні роки:

 1. Дві стипендії імені Мирослава Осадчука для студента(-ки) спеціальностей 051 Економіка; 072 Фінанси, банківська справа та страхування; 052 Політологія;
 2. Дві стипендії імені Мирослава Осадчука для студента(-ки) будь-якої спеціальності, окрім зазначених у першій стипендії (051, 072, 052).
 3. Стипендія Асоціації випускників для студента(-ки) будь-якої спеціальності;

Розмір кожної стипендії ім.Мирослава Осадчука (п.1 і 2 вище): до 50% від вартості кожного року навчання за контрактом, але сумарно за всі роки – не більше $2 000 (за курсом доларів США на дату сплати). Розмір стипендії Асоціації випускників (п.3 вище): не більше 20 000 грн.

Критерії та вимоги до претендентів:

 • Відсутність у списках навчання у НаУКМА за рахунок держбюджету і вступний рейтинг ≥ 175 балів
 • НаУКМА має бути визначена 1 або 2 пріоритетом
 • Онлайн-заявка та мотиваційний лист
 • Громадська, наукова або спортивна активність
 • Кандидат(-ка) має розуміти та поділяти цінності НаУКМА
 • Співбесіда зі Стипендіальним Комітетом

Процедура вибору отримувачів стипендій:

 • 26-28 липня. Кандидат подає онлайн-заявку та додає до неї мотиваційний лист у вигляді pdf файлу обсягом до 3000 знаків не рахуючи пробілів (12 кегель, 1,5 інтервал). Заявки подані раніше чи пізніше вказаного терміну до розгляду не приймаються.
 • 29 липня. Комітет розглядає заявки, формує short-list претендентів та запрошує останніх на співбесіду.
 • 30 липня. Стипендіальний Комітет проводить особисті (у випадку обґрунтованої потреби – через скайп) співбесіди з претендентами з short-list. Своє рішення Комітет оголошує у той же день. Рішення Комітету оскарженню не підлягає.
 • 31 липня. Отримувачі стипендій підписують договір про навчання у НаУКМА за контрактом.

Переможці конкурсу стипендій зобов’язані:

 • Сплатити перші 50% вартості кожного року навчання за контрактом;
 • Мати загальний навчальний рейтинг за результатами осінньої сесії не нижче 86 балів;
 • Брати волонтерську участь у проектах Асоціації та НаУКМА;
 • Дотримуватися умов Корпоративної угоди та положення про академічну доброчесність НаУКМА;
 • Підготувати приватний лист-подяку від стипендіата(-ки) родині Осадчуків

При порушенні зобов’язань Стипендіальна Комісія має право скасувати стипендію у будь-який час.

Подати онлайн-заявку у період 26-28 липня можна буде за цим лінком (або відскануйте QR-код ліворуч).

У разі запитань звертатись: info@kmaalumni.org.ua, у темі листування вказувати: Стипендія від асоціації чи Стипендія ім. Осадчука.