Брюховецький – могилянцям

18 Березня, 2015 0 comments Близнюк Катерина Categories МОГИЛЯНКА, ПІДТРИМАТИTags , , , ,

bruh_posterДорогі мої діти!

Можна б сьогодні, на жаль, навіть звернутися до Вас – МОЇ ДІТИ ВІЙНИ… Пробачте нам, старшим, що не змогли їй запобігти. Основний тягар цієї  трагедії випадає на Ваше покоління, на Ваші плечі. Але ми переможемо! Я в цьому впевнений, бо знаю Вас! І пишаюся Вами.

Війна мине – всі війни минають. Шкода тільки, що вони забирають людські життя, приносять біду в хату і в душу… Проте людина мусить лишатися людиною  і дбати про своє, свого роду і свого народу майбутнє.  Подейкують, що коли під час ІІ світової війни у британському  парламенті запропонували зменшити бюджетне фінансування культури задля збільшення воєнних видатків, мудрий Черчилль запитав: “А   навіщо і для кого ми в такім разі воюємо?”.

Отож і ми мусимо дбати про насичення нашого історико-культурного простору. Тим більше, що він обкрадався «братами» не одне століття.

Пригадую, яке враження справила Академія, розруйнована, спаплюжена, погорджена, на американського посла Вільяма Міллера коли  на початку 90-х років я проводив його ще тоді цілком військовими плацами. Але вона вже тоді почала розправляти свої могутні плечі, вільніше  дихати і дивитися в майбутнє. Ви пригадуєте той час?! Власне, він ще триває, ми продовжуємо відроджувати духовну святиню нашого народу: http://www.ukma.edu.ua/index.php/cooperation/entsyklopediia І це теж, як і перемога в сьогоднішній війні, залежить від нас усіх.  Бо, як сказав двадцять років тому великий друг Академії поет Вільям Міллер, The foundations wait for us to build again.

Bratsky Monastery  by William Miller

The Hetmarts great Cathedral was

Over there.

There,

Next to that twisted tree.

In their hate, our brothers

Beat down the uplifted crosses,

Crushed the shining golden domes,

Silenced the sweet sounding bells,

And killed the monks in their cells.

Our brothers took everything away.

All.

Stone by stone.

They did not rest,

Until it was done.

The gold, of course, and the sacred

Icons

They carried off to Moscow.

Under this frozen earth and snow,

Here,

Here, under our feet,

The foundations wait for us

To build again.

 З любов’ю і вірою у Вас і  нашу Україну,  ваш В’ячеслав Брюховецький,

почесний президент НаУКМА

сл.тел. 044 463 70 67, тел. приймальної  044 238 66 12

e-mail: brioukh@ukma.kiev.ua

 

PS: Більше дізнатись  про можливість долучитись до відродження духовної святині нашого народу через підтримку видання енциклопедії  «Київська духовна академія (1819-1924) в іменах»  можна на сайті НаУКМА / рубрика  Зробити внесок