“Далекі близькі” Володимира Єрмоленка – найкраща українська гуманітаристика 2015 р.

2 Березня, 2016 0 comments Близнюк Катерина Categories ВИПУСКНИКИ, досягнення та успіхиTags , ,
Фото книгарні "Є"
Фото книгарні “Є”

Вітаємо випускника й викладача НаУКМА Володимира Єрмоленка (філософія, 2002) з перемогою в рейтингу “Книжка року-2015”: його книжка “Далекі близькі. Есеї з філософії та літератури” стала найкращою в номінації “Українська гуманітаристика”.

Раніше видання здобуло спеціальну відзнаку малого журі філософів на ХХІІ Форумі видавців у Львові (2015 р.).

“Далекі близькі” – друга книжка Володимира Єрмоленка. Це розповідь про Руссо, Казанову, Гофмана, Флобера, Дерріда, Зонтаґ, Барта, Ґарі – і водночас про близькість, насолоду, невидимість, втрату, повільність та чуттєвість. Це книжка про людей та їхні життя, їхні болі й радості – і водночас про сенси, що їх ці люди витворювали зі свого досвіду. Це книжка про те, як можна перетворити слабкість на силу, а ваду – на перевагу. Про те, як далекі класики можуть раптом стати близькими – як друзі, як рідні.

На презентації у книгарні “Є” Володимир так розповів про виникнення ідеї написати збірку есеїв про філософів:

«Що це за книга «Далекі близькі»? Ця книжка постала з розмов, бо у Могилянці я викладаю курс з філософії літератури, на якому, власне, і розповідаю про цих персонажів і цих авторів. Для мене було дуже важливо, щоб у книжці ці люди постали живими й тілесними, мали свої історії. Дуже часто у нас освіта відбувається так: ми читаємо якісь тексти, якісь ідеї, але не замислюємось, що ці думки виникли у певному часі у певний момент та у певних людей, які мали свої історії, когось кохали, з кимось дружили, хворіли. Пишучи про їхні ідеї, я намагався описати й біографію цих людей. Тут 12 есеїв про різних авторів від Жан-Жака Руссо до Гофмана, Мішле, Дерріда, Турньє і Казанови. Але це не лише біографії. Я хотів ставити якісь питання, які ставили нам життя цих персонажів. Мені здається, що всі ці автори, як і всі класичні автори, стикаються з якимось болем, з якоюсь нестачею у собі, з недоліками. І питання в тому, як вони реагують на ці недоліки, як вони долають їх, як вони мідь перетворюють на золото, а свої вади – на переваги».

Переглянути окремі сторінки видання, придбати електронну книгу або ж замовити паперову можна на сайті “Видавництва Старого Лева”.