Найчастіші питання про Ендаумент

  • Що таке «Ендаумент Асоціації випускників» і навіщо він потрібен?

Ендаумент – це накопичувальний фонд, куди спрямовуються усі членські внески та додатково залучені кошти. Усі кошти ендаументу розміщуються на річний депозит у надійному банку під відсоток (для наочності та простоти скажімо 10%). Коли проходить рік, тіло ендаументу розміщується на новий депозит, а нараховані банком відсотки утворюють річний бюджет Асоціації, який розподіляється між наперед визначеними проектами (проміжними цілями).

Отже, внески акумулюються, а відсотки з них – витрачаються. Це дозволяє поступово розширювати можливості Асоціації та забезпечити гарантоване фінансування щорічних проектів, адже ендаумент приносить пасивний дохід щороку. На відміну від простого витрачання членських внесків, вкладення в Ендаумент – це більш стратегічний підхід, який дозволить зробити нашу діяльність sustainable in long-term.

  • Що таке «проміжні цілі Ендаументу»? Хто їх визначає?

Накопичення значних коштів у Ендаументі займе багато років, проте перші проценти будуть нараховані вже за рік, тож ми запровадили проміжні цілі, які чітко визначать, куди ми витрачатимемо проценти. Кожна проміжна ціль має свою конкретну кінцеву суму (наприклад, 100 тис.грн). Коли Ви робите щорічний членський внесок, Ви можете обрати одну з кількох проміжних цілей, яку Ви вважаєте доцільніше профінансувати раніше за інші. Ваш грошовий внесок піде у загальний Ендаумент, проте ми знатимемо, що 70% банківських пасивних доходів від нього мають бути спрямовані саме на обрану Вами проміжну ціль.

Наприклад, якщо за рік перша ціль збере 50 тис, друга – 30 тис, а третя – 20 тис, то загальний обсяг ендаументу складе 100 тис. Для простоти нехай процентний дохід складе 10%, тобто 10 тис. грн. Тоді 5 тис. грн щороку йтиме на фінансування першої цілі, 3 тис. – другої, і 2 тис. – третьої. Здається, що це небагато, чи не так? Проте це лише початок. Уявіть, що ендаумент не 100 тис., а 1 млн.грн, чи 10 млн., чи 100 млн. Зі зростанням суми бюджети цілей будуть виглядати вже набагато серйозніше.

Щодо переліку цілей, то його визначає Правління Асоціації на основі наявних потреб спільноти та опитувань членів.

  • Що відбувається коли проміжну ціль досягнуто?

Її місце займає наступна ціль запропонована Правлінням Асоціації. Час від часу ми пропонуватимемо розширити фінансування певних проміжних цілей вже після того, як початкову суму досягнено.

Наприклад, «Стипендії талановитим студентам». Ми хочемо для початку зібрати 100 тис.грн на одну щорічну стипендію. Щойно суму буде зібрано, ми замінимо проміжну ціль на іншу. Проте одна стипендія на Могилянку – надто мало, тож з часом ми розмістимо проміжну ціль «Стипендії талановитим студентам – 2», де ми будемо збирати ще на одну стипендії, щоби мати вже загалом дві. І так далі.

  • Хіба не ризиковано накопичувати гроші Асоціації на депозиті в гривні? А як же інфляція, девальвація, банкрутства банків?

Дійсно, такі ризики існують. Проте з такими ризиками стикаються всі люди та компанії, які свідомо управляють власним капіталом з погляду довгострокової перспективи. Після досягнення суттєвого розміру Ендаументу (кілька мільйонів гривень), ми плануємо створити комітет по управлінню активами, розробити політику управління ризиками та диверсифікувати вкладення. Альтернативою Ендаументу було б звичайне збирання коштів на проекти, яким займаються багато організацій. У нашому баченні це був би постійний біг по колу, коли кожного року Асоціації довелося б починати все з нуля. У випадку Ендаументу гроші зібрані одного року не пропадають і генерують пасивний дохід щороку, а всі наші зусилля спрямовані на поступове збільшення розміру Ендаументу і як наслідок розширення наших проектів.

 

Далі:
Подати анкету-заяву на членство в Асоціації
Сплатити членський внесок для повного членства