Катерина Горчинська – виконавчий директор Громадського телебачення

2E0EA7EB-4476-41EA-AE41-FB1B0DC794E3_w640_r1_cx0_cy11_cw100_sНа зборах 11 січня 2016 р. Наглядова Рада Громадського телебачення обрала виконавчим директором випускницю НаУКМА Катерину Горчинську (філософія, 1998).

Член Наглядових рад Громадського ТБ та Суспільного мовлення, а також випускник НаУКМА, Євген Глібовицький так прокоментував рішення Наглядової Ради: «Це призначення повинне закінчити перебудову Громадського ТБ з «мовника Майдану» в «мовника нового українського суспільства» і покращує перспективи майбутньої співпраці з Суспільним мовленням, яке має з’явитися в 2016 році внаслідок реорганізації державного радіо і ТБ».

Позитивно про призначення відгукнулася Наталя Гуменюк, голова ГО «Громадське телебачення»: «Катерина Горчинська є професіоналом з бездоганною репутацією, яких так бракує в Україні. Той факт, що Катерина Горчинська приєдналася до команди Громадського є важливим кроком для того, щоб Громадське не наздоганяло, а справді ставало еталоном якісної журналістики, зважаючи  на те, що Катерина добре розуміє світові медійні процеси».

Конкурс на посаду CEO Громадського тривав з жовтня 2015 року. Резюме надіслали понад 200 кандидатів. Після серії попередніх співбесід Програмна рада рекомендувала кандидатів для обрання виконавчого директора Наглядовою радою.

До складу Наглядової ради Громадського входять історик Ярослав Грицак (почесний професор НаУКМА), журналіст Олексій Шалайський, експерт Chatham House Орися Луцевич, директор Школи журналістики Києво-Могилянської академії Євген Федченко (політологія, 1998), засновник експертної компанії pro.mova Євген Глібовицький (політологія, 2000), філософ Михайло Мінаков (філософія, 1996), економіст, декан KMBS Олександр Саврук.

Катерина Горчинська вивчала філософію в НаУКМА. У 1995-97 роках працювала в тижневику Eastern Economist. У 1997 році була кореспондентом Deutsche-Presse Agentur в Україні, Молдові та Білорусі. У 1997 – 2000 роках – кореспондент газети Kyiv Post, у 2000-му – кореспондент газети Financial Times в Україні. Як журналіст співпрацювала з Бі-бі-сі, ​​PBS (США), НТВ (Росія), “Радіо Свобода”, Ukrainian Weekly (Канада), телеканалом ICTV. З 2008 року була заступником головного редактора Kyiv Post. У 2012 році була ведучою програми «Вільні люди» на ТВі. У квітні 2015 року залишила Kyiv Post та стала головним редактором з розслідувань «Радіо „Свобода“».