KMABizCon

КМАбізкон – це конференція випускників Могилянки/засновників бізнесів.

КМАбізкон-2017. Спікери:

Владислав Яценко, Revolut. (Відео виступу). Revolut – це британська компанія, яка пропонує швидкі обміни валют і навіть обміни криптовалютами. Владислав разом із Миколою Стронським заснували компанію у 2015 році. Він розповів, як у перспективний стартап повірила успішна компанія і ресурсами та своїм авторитетом підтримала його. Головне, на думку Владислава, – зосереджуватися на своєму продукті і реальних його користувачах.

Юрій Полюхович, Royal Adventures. (Відео виступу). Юрій – унікальний дослідник цивілізації Майя, який отримав фах історика в могилянській магістратурі. Він створив компанію, яка проводить екскурсії в місцях поселення племені Майя. Юрій розповів багато цікавинок про цю цивілізацію, наприклад, те, що слово “цигарка” пішло з мови Майя, а також про непросту організацію інфраструктури для туристів і дослідників.

Дарія Лосева, Myhelix. (Відео виступу). Дарія вивчала біологію в НаУКМА три роки, після чого обрала вузьку спеціалізацію – генетика. Дарія разом із колегою створила сервіс із генетичних тестів, що дозволяє за даними ДНК людини обрати для неї персональний план зі здорового харчування. Розібратися з тонкощами маркетингу, комунікації з клієнтами та економічної складової проекту науковицям допомогла програма 1991 – 1991 Open Data Incubator.

Сергій Зленко, Boomer. (Відео виступу). Сергій докладно розказав про свій довгий шлях від поціновувача кінематографу до власника кінотеатру, який проходив через інтернет-розсилку про кіно, роботу помічником Міністра юстиції та юристом кінотеатру “Жовтень”. Сергій є прикладом того, що поєднувати серйозну академічну освіту з юнацьким захопленням можливо, і результатом цього може бути успіх у власній справі.

Павло Коваленко, FreeTeam. (Відео виступу). У тринадцять Павло займався бізнесом в Одесі на “Привозі”; під час навчання в Могилянці став успішним офіціантом в США фактично без знання мови; після того – першим провів інтернет в могилянські гуртожитки. Тепер має бізнес із підготовки та розвитку гравців у покер, де активно використовує передові блочейн-технології. А створенню цього бізнесу посприяла доленосна зустріч, що відбулася на попередньому КМАбізконі.

Назар Поливка, Axon Partners. (Відео виступу). Назар пішов у невідомість зі стабільної роботи, щоб започаткувати власну справу, коли сім’я чекала на дитину. Юридична компанія Назара надає юридичні консультації для бізнесів, які використовують ІТ-технології. Компанія Axon Partners відмовилася від внутрішньої ієрархії, яка існує в класичних юридичних фірмах, та організувала розподіл обов’язків за принципом холакратії.

Ярослав Ведмідь, Postmen. (Відео виступу). Підприємницькі навички Ярослав тренував ще в дворовому дитинстві, а вже в студентські роки щоразу брався за нову неосвоєну сферу (реклама, журналістика), шукав фінансової незалежності, поки не знайшов себе в піарі і не створив власну справу. Його агенція Postmen займається digital-маркетингом. Ярослав вірить, що великих цілей можуть досягати лише великі особистості.

Анастасія Фартушна, Work Emirates. (Відео виступу). Пропрацювавши кілька днів під керівництвом іншої людини, Анастасія зрозуміла, що має працювати лише на себе. Вона створила рекрутингову компанію, яка спіпрацює з найкращими ресторанами та готелями Об’єднаних Арабських Еміратів. Анастасія має диплом з філософії і вважає, що працює за спеціальністю, бо займається розглядом проблем з різних точок зору та пошуком прагматичного підходу до їх вирішення.

КМАбізкон-2015. Бізнес під час кризи. Спікери:

Аліна Очеретяна, Kachorovska atelier. (Відео виступу). На третьому курсі Могилянки Аліна взяла на себе відповідальність за продовження та просування сімейного взуттєвого бізнесу, яким її родина займалася п’ятдесят років. Тепер її ательє є найбільшим в Україні, має свою лінійку взуття та індивідуальний підхід до кожного клієнта, а клієнтами Kachorovska atelier є не лише українці, а й закордонні гості.

Роман Казанко, Arma Motors. (Відео виступу). Коли Роман на другому курсі Могилянки у кредит купив свій перший автомобіль “Таврія”, в нього з’явилася мрія виробляти українські машини, за які не буде соромно. Роман скористався нагодою, яка йому випадково випала, і вже має автомобільний бізнес та перебуває за крок до створення свого автомобіля. Він закликає всіх не боятися криз і продовжувати свою справу за будь-яких обставин.

Богдан Козаченко, Pufetto.com. (Відео виступу). Продаж диванів через інтернет-сайт був першим бізнесом, який створив Богдан, і цей бізнес вийшов вдалим. Робота на радіо дала Богдану управлінські навички, а уважний вдумливий пошук незайнятої ніші дозволив створити бізнес, який не конкурує з іншими схожими бізнесами, бо має інший підхід до роботи з клієнтами та реалізації продукції. Щоб убезпечитися від ризиків при створенні нового бізнесу, Богдан пропонує брати модель, яка вже в когось працює.

Роман Гавриш,  Aimbulance. (Відео виступу). Роман вважає свій кар’єрний шлях зібранням випадковостей, з кожної з яких він брав максимально багато користі для себе. Із політології він потрапив у цифровий маркетинг та став партнером в рекламній компанії Aimbulance, яка дає йому можливість проявляти фантазію, щоразу виконувати інакше креативне завдання, допомагаючи цим клієнту збільшувати продаж і прибуток.

Петро Бондаревський, IIG Internet Investment Group. (Відео виступу). На думку Петра, університетська освіта вчить людину відповідати певній моделі, а успішним бізнесменом може стати тільки той, хто має відвагу такі моделі ламати. Він вважає, що криза – це період розхитування усталених порядків і тому – найсприятливіший час для започаткування бізнему. Його компанія IIG займається тим, що дає гарний старт для бізнесменів-початківців.

Павло Горак, Хармс. (Відео виступу). Сім’я дала Павлу відчуття свободи, військовий ліцей – самодисципліну, а Могилянка – знання й бажання розвиватися. Не маючи глибоких знань в управлінні та економічній складовій ведення бізнесу, Павло пішов за мрією і створиворив успішний заклад “Хармс”, який поєднав у собі книжкову крамницю, кав’ярню та затишне місце, де можна послухати джаз і випити вина.

Віталій ДятленкоUklon. (Відео виступу). Віталій розповів, як із невеличкої компанії з трьох людей, яка займалася технічним набезпеченням таксі, можна зробити найкращий в Україні сервіс із замовлення таксі онлайн. Також спікер не оминув увагою і труднощі, які трапляються на шляху тих, хто хоче створити свій бізнес: недостатнє знання рекламних стратегій, маркетингу, економічної складової бізнесу.

Назар Гулик, WaveUp Trip. (Відео виступу). Назар із друзями здійснив подорож більш ніж тринадцятьма країнами світу, щоб дослідити в них локальні стартапи, бо ідея цікавого успішного бізнесу не може з’явитися без руху й вивчення досвідів інших бізнесменів. Проект Назара трансформується в тревел-блог. Найважливіше, що дала Назарові ця тривала подорож, – це розстановка пріоритетів та усвідомлення справжніх цінностей у житті.

КМАбізкон-2013. Спікери:

Наталія ПоповичPRP Ukraine. (Відео виступу). До вступу в Могилянку Наталія жила в США, де й отримала диплом магістра, а також цінний досвід роботи у сфері піару. В Україну знов повернулася через пропозицію відкрити тут філіал компанії PRP Group. У цій компанії Наталія вважає найбільшим капіталом людей, які натхненно праціюють щоразу над новими проектами і якісно надають послуги клієнтам.

Вероніка РастворцеваStudentland Образование за рубежом. (Відео виступу). Вероніка відкрила свою компанію ще в час студентцтва. Поштовхом стало бажання вчитися закордоном і департація з Кіпру. Маючи п’ятдесят доларів в кишені, Вероніка змогла домовитися з зарубіжними університетами, зацікавити їх Україною, щоб надати українським студентам можливість вчитися, стажуватися закордоном та підвищувати свою кваліфікацію.

Дмитро Тарабакін, Dragon Capital. (Відео виступу). Після року навчання на іноземній філології Дмитро вступив в Могилянку, завдяки якій виграв стипендію Джорджа Сороса й особисто зустрівся в американським фінансистом, що й стало переломним моментом в житті тодішнього студента. Завдяки американському досвіду Дмитро зацікавився сферою фінансів і створив найбільшу інвестиційну компанію України.

Валерія КазадароваTalent4Business. (Відео виступу). Валерія вважає, що ціннісні орієнтири, які вона використовує і в роботі, у неї заклала Могилянка. Навчання в двох університетах, поєднане з роботою, та народження дитини змусили мобілізуватися та загартували характер. Після Могилянки Валерія отримала багатий досвід роботи у сфері рекрутингу, і, врешті, створила свою HR-компанію – “Таланти для бізнесу”.

Максим СаваневськийPlusOne DAWatcher. (Відео виступу). Максим спробував чотирнадцять робіт перед тим, як відкрив свій бізнес. Отримав різноманітний досвід: від роботи на радіо до вибору костюмів. Коли на виборах в Америці переміг Барак Обама завдяки компанії Blue State Digital, Максим зрозумів, що хоче створити свій digital-бізнес, схожий на американську компанію, що займається цифровими стратегіями та інформаційними технологіями. Так з’явилася Plus One DA, Watcher.Борис Даневич, Danevych Law Firm. (Відео виступу). Борис отримав юридичну освіту в Могилянці і продовжив кар’єру в юридичній фірмі, в якій досяг значних висот. Але він не побоявся відокремитися від партнера, щоб почати свою власну справу. Він заснував Danevych Law Firm, яка працює з юридичним консалтингом, супроводженням транзакцій і представництвом клієнтів у різних спорах. Особливістю цієї юридичної фірми є спрямованість на окремі індустрії: авіціацію, енергетику, охорону здоров’я та ін.

Арсеній ФінбергИнтересный Киев. (Відео виступу). Для Арсенія киянин – це не той, хто в Києві народився і чиї пращури там жили, а той, хто любить і знає це місто. Після завершення економічної теорії в Могилянці спікер вирішив, що хоче працювати в логістиці. Працюючи після цього в західних компаніях, Арсеній не припиняв шукати в Києві невідомі цікаві місця, що і вилилося згодом у бізнес, який пропонує туристичні мандрівки Києвом.

Єлизавета СуділковськаKAZKOVO (Відео виступу). Єлизавета отримала в подарунок блог на весільну тематику і дуже скоро її думка про тонкощі організації весілля стала авторитетною для наречених. Без поперднього досвіду роботи і майже без капіталу вона відкрила свою весільну агенцію, де здійснює бажання наречених, вирішує десятки проблем, які на кожному весіллі виникають, і робить весілля справді щасливим днем для молодят.

Олексій ЦеброTangram. (Відео виступу). Олексій написав свій перший бізнес-план через кілька днів після вступу в Могилянку, а стартовий капітал для створення бізнесу йому позичила людина, яку він знав добу. У той час, коли інтернет ще не був поширеним, він наважився заснувати компанію, яка займається створенням сайтів і корпоративного стилю. Олексій вважає, що його компанія є надзвичайно важливою для розвитку усього українського бізнесу.

Олексій МалицькийSammy Icon. (Відео виступу). Олексій у студентстві організував могилянський “кораблик”, на який прийшло п’ятсот людей, у той час як корабель вміщує двісті двадцять. Він і далі був ініціатором багатьох проектів, які були успішними та змушували творчо підходити до вирішення буденних справ. Врешті, зупинився на виробництві оригінальних шкарпеток, білизни та футболок з незвичним принтом.