Любомир Остапів: “Мене надихають історії звичайних людей, які щось зробили”

Lyubomyr Ostapiv 2014

Любомир Остапів – випускник НаУКМА 2003 р. за спеціальністю “Економічна теорія”. 2011 р. здобув диплом дворічної програми Executive MBA kmbs. Працює у компанії Stanfy та холдингу Internet Investment Group. Є віце-президентом Асоціації випускників НаУКМА і засновником Клубу випускників ФЕН. 

Я – фінансовий директор та партнер компанії Stanfy. Ми розробляємо мобільне програмне забезпечення для Iphone, Ipad та Android і займаємо передові позиції у цій галузі, працюємо на американському ринку. Коли у 2010 році я приєднався до команди, усі співробітники ще вміщалися в одній квартирі житлового будинку. Зараз компанія нараховує 25 людей і її можна назвати «сімейною» – більшість із нас працює одне з одним уже давно, тому існує великий рівень довіри і це дуже цінно. Паралельно управляю операційними фінансами та беру участь в управлінні ще кількох технологічних компаній (Coppertino, SupportYourApp, Sofotrino, MageLabs).

Я часто консультую українські стартапи, ділюся з ними досвідом. Зараз в Україні важливо створювати підприємницьку екосистему, щоб українці досягали успіху. Мені приємно їм допомагати з надією, що в них дійсно усе може вийти, що вони можуть створити нові робочі місця, прославити Україну. Наприклад, я співпрацював з Petcube – допоміг на початковому етапі з фінансовою функцією. Це був десь кінець 2013 року. Зараз вони залучили 2,6 млн. дол. інвестицій і пройшли в Y Combinator.

Сьогодні я задоволений тим, чим я займаюся. Навіть не наповненням роботи, а більше людьми, з якими я працюю і спілкуюся. Але на майбутнє одна з моїх цілей – допомагати підприємцям більше не на операційному рівні, а на інвестиційному. Я дивлюсь у цьому напрямку і, думаю, у найближчі два роки почну це втілювати.

Мені, до речі, цікава не лише сфера ІТ, а й медицина, виробництво продуктів харчування. І ще, можливо, соціальне підприємництво. У нас воно поки що менш розвинене (у його традиційному форматі), ніж на Заході, але Франківськ з Urban Space 100 задав правильний приклад.

Мене надихають історії звичайних людей, які щось зробили. Наприклад, історія Stanfy, коли два випускники КПІ у 2005 році започаткували свій маленький бізнес.

США вважаю найбільш інноваційною країною. Це те місце, де можна побачити нові технології, які застосовуються в сучасному світі, повчитися. І це надихає.

Маю цитати, які мені подобаються, вони і є віддзеркаленням тих моїх «правил», цінностей, з якими я йду по життю:

Michael Jordan: «Talent wins games, but teamwork and intelligence wins championships».

З книги «Never eat alone»: «The answer to “What do you really want ?” determines all that you do and all the people who help to accomplish it. It often comes down to one of three things: making money, finding love, or changing the world».

І подобається цитата Альбера Камю: «But what is happiness except the simple harmony between a man and the life he leads?»

Я багато читаю, але є дві книги, які я запам’ятав найбільше:

Перша – це трилогія Айн Ренд – «Атлант розправив плечі». Почув я про неї якраз у КМБШ, дуже світоглядний роман.

Друга – «Founders of work», Jessica Livingston. Формат цієї книги – історії фаундерів технологічних компаній про те, з чим ці люди стикались на шляху до успіху.

Стосовно того, що б я міг побажати спільноті alumni, то це досить проста річ – закликаю вести здоровий спосіб життя. Сам я граю у волейбол, займаюся спортом, слідкую за харчуванням. Вважаю, що це потрібно кожному, адже розвиває не тільки тіло, а й розум.

Вступ до Могилянки я вважаю одним з найбільших досягнень свого життя.  В університеті є традиції та цінності, які проходять крізь віки і відчуваються в атмосфері. Для мене 4 роки в університеті і трохи згодом 2 роки в Києво-Могилянській бізнес школі стали щепленням від корупції в професійній діяльності. Крім того виш допомогає навчитися самостійно приймати рішення і відповідати за них, розвиває здатність до самоосвіти та прагення розширювати свої горизонти. Я часто чую думку, що Могилянка вже не та.  «Ми ще були класні, а от наступний курс уже не вчаться… і так далі».  І завжди скептично до цього ставлюся, тому що про мій курс так говорив курс старший, потім ми говорили це про тих, хто був на два роки менший за нас.

У 2008 році ми разом з Костею Пересєдовим започаткували регулярні зустрічі та діяльність Клубу випускників економістів. Моя мотивація до роботи над клубом знаходиться більше в сфері соціальної активності. Клуб, в принципі, став основним соціальним проектом в житті. Тут, у Могилянці, у випускників досить схожий mindset, з ними є про що поговорити. Мені важливе спілкування з однодумцями, з багатьма дуже неординарними людьми я познайомився саме в Клубі.

Також допомагаю проектам Асоціації випускників, наприклад розвитку сайту kmaalumni.org.ua. В західному світі випускники духовно залишаються з альма-матер на все життя, мають вплив на формування стратегії та керівництво. Думаю Академія як інноваційний університет в Україні теж йде в цьому напрямку. Зараз по всьому світі є багато талановитих випускників НаУКМА, вірю що вони допомагатимуть розвитку свого університету знаннями, проектами, грошима. Наприклад, мої друзі випускники з Швейцарії заснували Фонд випускників України, в них скоро буде пілотний проект у Могилянці, також вони запускають онлайн-курс для школярів та студентів «Навчаємося критичному мисленню».

Сьогоднішнім студентам як і випускникам у мене універсальна порада – замінити цигарки і пиво на книги і спортзал, важливо зробити це якомога раніше в житті. Також у навчальному процесі не обмежувати вибір обов’язковими предметами, адже класно вчити те, що  цікаво. Навколо є маса освітніх проектів на кшталт Вільної школи підприємництва, короткотермінових професійних програм, іноземні програми обміну, стажування в компаніях.  Величезний бонус студентського життя – пробувати нове і визначатися, що подобається і куди хочеться розвиватись.

Підготовлено за матеріалами “kmbs alumni digest” / рубрика “Правила життя alumni”