О. Андрій Зелінський визнаний “Народним героєм України”

О. Андрій Зелінський з мамою загиблого офіцера спецназу Юрія Бутусова – Надією Олександрівною Бутусовою
О. Андрій Зелінський з мамою загиблого офіцера Юрія Бутусова

Могилянська спільнота вітає о. Андрія Зелінського (політологія, 2013), військового капелана УГКЦ,  з отриманням відзнаки «Народний герой України».

Волонтери Андрій Боєчко і Дмитро Щербаков придумали орден у вигляді срібного тризуба і запропонували визначити гідних користувачам соцмереж, на що відгукнувся майже мільйон українців. Понад 300 людей з 16 країн світу надіслали власне срібло для виготовлення орденів. Нагороду «Народний герой України» отримали 25 військових, волонтерів, медиків, капеланів.

О. Андрій Зелінський, що вже рік душпастирює в гарячих точках зони АТО, так прокоментував отримання нагороди на своїй сторінці в facebook:

«Як я й зазначив на церемонії нагородження у Софії Київській, не вважаю себе гідним такої нагороди і дозволив собі її прийняти лише від імені тих чоловіків, які сьогодні у броніках поверх ряс на передових позиціях українського фронту підставляють своє духовне плече українському воїнові. Бути військовим капеланом – значить бути поруч, аби своєю присутністю прихилити до військовослужбовця саме небо. Бути військовим капеланом – значить допомагати чоловікам і жінкам у військових одностроях не втомитися любити – по-справжньому: щиро – не шукаючи свого; щедро – віддаючи усе; і до кінця вірно. Бо тільки справжня любов здатна на перемогу!!! Тільки любов!!!Бути військовим капеланом сьогодні – це бути малим свідком великого подвигу українського солдата, намагаючись цілим своїм життям допомагати йому повірити, що, попри все, він є найкращим у світі захисником найкращої у світі Вітчизни!!!»