Остап Семерак виступив з лекцією на тему “Імплементація угоди про Асоціацію: досягнення і виклики”

1На запрошення школи ім. Жана Моне народний депутат Остап Семерак (політологія, 1998) прочитав у НаУКМА відкриту лекцію на тему «Імплементація угоди про Асоціацію: досягнення і виклики».

 «Моє завдання тут – дати мотивацію вам знайти себе в майбутньому, бо це ваша ніша в державі» – таким на початку лекції було послання колишнього студента НаУКМА до теперішнього покоління  могилянців.

Перед розповіддю про імплементацію, нардеп розказав про свій життєвий і кар’єрний шлях, Могилянку часу свого навчання і висловив припущення, що з 1990 року вона, безумовно, змінилась, але, за його словами, – тільки в кращу сторону.

Євроінтеграція – головне завдання, яким п. Остап Семерак займається в Парламенті. Цей процес він розглядає як серйозний вибір, який робить наша держава, адже за нього «ми заплатили життями людей». Він зазначає, що це копітка робота науковців, фахівців, експертів, яку ті щодня повинні робити.

На думку народного депутата, після першого етапу підписання угоди про асоціацію в березні минулого року стався важливий крок зміни ставлення, оскільки угода про Асоціацію з пріоритету зовнішньої політики перейшла в пріоритет внутрішньої політики. Продовжуючи цю думку, лектор наголосив: «Я не вважаю Євроінтеграцію частиною міжнародних відносин, а більш широким і внутрішнім питанням».

За значного сприяння п. Остапа Семерака в Парламенті був створений урядовий механізм імплементації угоди про асоціацію – урядовий офіс з питання Євроінтеграції. В рамках цього органу в кожному міністерстві було запроваджено посаду заступника міністра з питання Євроінтеграції, на яку вперше в Україні кандидатури відбиралися за результатами відкритого конкурсу.

13Однак, за словами Остапа Семерака, не завжди знайти відповідних людей є легким завданням. На 50 місць до свого органу з 400 анкет вдалось обрати лише 30 працівників, а решту шукати протягом року. Складним також є і пошук експертів з певних питань.

Вирішити цю проблему нардеп запропонував через залучення студентів до органів, які створюються в Парламенті. Протягом лекції Остап Семерак постійно заохочував студентів подаватися на доступні позиції, і наголошував, що кваліфікованих працівників з появою нових органів (зокрема після відкриття зони вільної торгівлі) буде потрібно все більше і більше. Особливо він закцентував на важливості знавців європейського права на ринку праці в державних установах. В контексті цього доречним є коментар нардепа про те, що в рамках здійснення програми Євроінтеграції вони збираються збільшити зарплату держслужбовцям, щоб заохотити молодь працювати на користь розбудови держави.

На традиційне питання «Могилянських історії» про джерело натхнення п. Остап відповів, що для нього це – успіх, і порадив могилянцям: «Будьте добрими, відкритими, діліться своїм успіхом з усіма». Крім того заохотив «мріяти про такі високі вершини, які видаються недосяжними», зазначивши: «повірте: ви їх досягнете» і «шукати в своїх мріях щось особливе, неповторюване».

Окрім Остапа Семерака, присутні мали нагоду почути Дениса Черняка, який також був на лекції і відповідав на питання студентів разом з паном Семераком. Денис Черняк порадив студентам обрати специфічну, конкретну тему під час навчання і зосередитися на ній. За його словами, це суттєво збільшує шанси студента знайти хорошу роботу в майбутньому. А на питання про те, що його надихає, відповів, що це досвід. “Більше досвіду, менше абстракцій,” – поділився зі слухачами лекції пан Черняк.

Матеріал підготувала Орися Грудка, стажер напряму “Комунікації з випускниками НаУКМА”