Посол США в Україні Джеффрі Пайєтт зустрівся з випускниками

img_857411 березня з ініціативи Асоціації випускників НаУКМА відбулася зустріч з Надзвичайним та Повноважним Послом США в Україні Джеффрі Пайєттом, у якій взяли участь щонайменше сто могилянців: топ-випускників, викладачів і студентів, співробітників Академії.

Президент НаУКМА Андрій Мелешевич подякував Пану Послу за його внесок у підтримку України в буремні для нас часи і подарував пам’ятну монету, випущену Нацбанком до 400-річчя Академії.

Президент Асоціації випускників КМА Віталій Шапошніков у вступному слові окреслив роль випускників Могилянки у суспільному житті нашої країни від початків заснування Академії до сьогодні. «Повсюдність і лідерство – це два поняття, котрі характеризують наших випускників століттями, – наголосив він. – Нас об’єднує відчуття відповідальності за те, щоби привести Україну до успіху».

Модератор зустрічі – журналіст Андрій Куликов. подякував за надану можливість: «Я нечасто буваю на зустрічах, де з обох боків – визначні особистості. Тому я переважно мовчатиму».

Зустріч відбулася у форматі відкритого діалогу.

Джеффрі Пайєтт зауважив, що треба бути обережним у прогнозуванні подій в Україні, адже за останній час тут відбулося багато змін, про які ніхто не міг навіть подумати: одні з найчесніших виборів, молодь в Уряді, реформи. У цьому контексті політика США полягає у підтримці народу Україні. «Ви маєте все, щоби бути успішною країною: природні ресурси, людський потенціал. Будьте впевнені у тому, що ви робите, не здавайтеся», – сказав Посол.

Упродовж години, після невеликої промови, Джеффрі Пайєтт відповідав на запитання присутніх.

Могилянці цікавилися думкою пана Посла щодо перспектив України на міжнародній арені, співпраці України і США у різних галузях, щодо шляхів реформування державної системи, баченням розвитку подій на сході і навіть питанням мови.

Питання Джеффрі Пайєтту поставили депутат Верховної Ради України Тетяна Острікова, перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Юлія Ковалів, журналіст Андрій Сусленко, викладач кафедри англійської мовиДмитро Мазін, учасник програми ICITAP (International Criminal Investigative Training Assistance Program) Богодар Ковалів.

Також Віталій Шапошніков озвучив питання від Надзвичайного і Повноважного Посла України в Канаді Андрія Шевченка та випускника НаУКМА Олександра Сердюка.

Медіа-партнером зустрічі виступило Громадське TV.

Запис прямої трансляції можна подивитися на сайті hromadske.tv

Фотоальбом зустрічі – за посиланням.

Матеріал прес-центру НаУКМА