Сергій Сегеда: «Чим більше віддаси, тим більше доля дасть тобі». Випускники НаУКМА підтримують традицію Giving back.

17 Вересня, 2014 0 comments Любомир Остапів Categories Допомогти університетуTags ,

Sergiy Segeda

Сергій Сегеда профінансував могилянський проект Kyiv-Mohyla Journals.

Сергій Сегеда, керуючий партнер Центру клітинної терапії «ЕмСелл», віце-президент Асоціації кріобанків пуповинної крові, інших тканин і клітин людини,  випускник НаУКМА 2001 р., профінансував перший номер англомовних електронних рецензованих видань Kyiv-Mohyla Journals. А 19 червня у циклі «Могилянські історії» зустрінеться  зі студентами Могилянки та поспілкується на тему «Стан ринку клітинних технологій в Україні».

Чому ви вирішили підтримати Києво-Могилянську академію і проект Kyiv-Mohyla Journals?

Я сам випускник Могилянки, в нашій компанії, крім мене, працює ще 6 випускників НаУКМА. Компанія, якою я керую, займається біотехнологіями, тому ми потребуємо кваліфікованих біологів, які спроможні займатися дослідницькою роботою та володіють англійською мовою. Таким вимогам зазвичай відповідають випускники маґістерської програми «Лабораторна діагностика біологічних систем», якою керує Надія Михайлівна Білько.

Підтримати проект Kyiv-Mohyla Journals спонукало те, що знаю, як важко науковцям з України публікуватися в англомовних наукових виданнях. Особливо, якщо йдеться про гуманітарні науки, на відміну від фізико-математичних. Мені здалося, що не всі розуміють важливість такого проекту, тому передбачав, що на його реалізацію бракуватиме коштів. Я із задоволенням підтримую цю дуже потрібну й важливу ініціативу Академії.

Правило, яке перевіряв неодноразово, – чим більше віддаси, тим більше доля дасть тобі. Освітня благодійність особливо важлива тому, що людина, яка не здобула нормальної освіти, не навчилася мислити, думати, працювати і постійно вчитися, навряд чи  зможе реалізувати себе в житті, знайти своє місце. Багато людей мають з цим проблеми, навчаються на факультетах за одним фахом, а в житті займаються абсолютно іншим. Хоча Академія є кращим за інших університетом, вона точно не є досконалою. Усім треба вкладати в освіту і створювати систему, адаптовану до сучасних умов. Я вважаю, що всі, хто має можливість, повинні цим займатися.

Про себе

Після закінчення факультету кібернетики в Національному університеті ім. Тараса Шевченка, вчився  в Могилянці на економічному та правничому факультетах. Ще навчаючись в Академії, почав займатись різними справами, пов’язаними з правничою діяльністю. Працював у юридичній сфері з 1998 по 2007 р. Після 10 років праці я зрозумів, що для того, щоб рости далі, мені потрібно переходити або в суміжні сфери, або змінювати професію. У мене була велика психологічна криза, пов’язана з тим, що в тій ніші, де працював, я досяг свого максимуму. Відчував себе в цій ніші одним з кращих  в Україні на той момент. Треба було або зупинитися, а зупинка – це професійна смерть, або рухатися в інший бік. Довелося багато чого переосмислити, зокрема – змінити професію, і сьогодні, через 7 років після того, я є співвласником кількох бізнесів, серед яких – компанія «ЕмСелл», один з лідерів біотехнологічної галузі нашої країни. Склалося так, що математика, економіста і колишнього правника доля завела в біотехнології та клітинну терапію.  Мені доводиться працювати як інтегратор, який зводить докупи кілька груп спеціалістів різних професій, щоб створити класний продукт. Компанія «ЕмСелл» була заснована 20 років тому, пережила злети і падіння, а зараз – серед кращих.

У мене є мрія створити продукт, яким будуть пишатися я, мої діти і мої колеги. Мені також хочеться створити місце, куди б всі могилянці хотіли піти працювати. Мої партнери – всі могилянці, і ми хочемо, щоб наша компанія була соціально орієнтованою. Ми працюємо не тільки для того, щоб отримувати прибуток, а для того, щоб значну частину цих грошей вкладати у своїх працівників. Вони повинні почувати себе соціально захищеними, мати чітку фінансову і професійну перспективу в компанії. Дуже важко працювати, коли стоїш на місці і немає ніяких перспектив. В наших планах зробити компанію публічною, вивести її на фондовий ринок і створити загальновідомий бренд. farsi language translator