Зустріч активу випускників НаУКМА

15 Квітня, 2016 0 comments Близнюк Катерина Categories АСОЦІАЦІЯTags , , , ,

У суботу, 2 квітня, відбулася зустріч активних випускників НаУКМА, які мали змогу в рамках заходу презентувати власні проекти, реалізовані в Могилянці, а також свої суспільно корисні ініціативи, що є важливими як для Києва, так і для всієї України. Учасниками зустрічі стали більше 50 осіб: випускники, представники підрозділів Академії,  лідери студентських організацій.

 

Наталя Шумкова, керівник напряму «Комунікації з випускниками НаУКМА»:

«Коло випускників, які співпрацюють з Академією з кожним роком розширюється. Тому народилась ідея проведення «зустрічі активу»: засновників стипендій та грантів, ініціаторів та організаторів програм, проектів, заходів та подій для могилянської спільноти – випускників, які співпрацювали з університетом протягом останніх двох років та планують таку співпрацю надалі. Також ми запросили керівників кількох суспільно корисних проектів, які ініціювали та здійснюють могилянці. Це перший захід такого плану, але оргкомітет події, до якого крім мене увійшли Любомир Остапів, Костянтин Пересєдов, Гліб Козак та Олександр Баськов, сподівається, що такі зустрічі стануть регулярними і будуть привертати увагу все більшого числа випускників і студентів».

Одне із завдань, яке ставили організатори, це познайомити випускників між собою. Адже часто трапляється так, що випускник здійснює конкретний проект, спілкується зі своїм колом однодумців,  і не завжди знає про проекти інших випускників у той час, як цілком можлива взаємодія та консолідація зусиль.

Друге завдання – дізнатися мотивацію випускників, що створюють проекти;  які є потреби у співпраці з університетом та спільнотою – чим випускники можуть  бути корисними один одному, спільноті, університету, чим спільнота може бути корисною випускникам; дізнатися погляди випускників на формування Асоціації випускників як громадської організації та якою може бути її роль. Результати обміну думок було передано правлінню Асоціації  випускників.

На початку зустрічі із привітальним словом виступила віце-президент НаУКМА з наукової роботи та інформатизації Тетяна Ярошенко, зазначивши, що «Могилянців колишніх не буває, адже ми всі інфіковані спільним духом, цінностями, лідерством і традиціями. Університет спостергіє за професійним зростанням випускників, радіє вашим успіхам і завжди радий поверненню випускників в Alma Mater у різних ролях: викладачів, науковців, експертів-консультантів, благодійників тощо». Пані Тетяна розказала про основні завдання, над якими зараз працює університет, про важливі проекти, що втілюються, запросила випускників до співпраці.

Віце-президент Асоціації випускників НаУКМА Костянтин Пересєдов зауважив, що стимулювання контактів випускників між собою та з Могилянкою створює можливості як для індивідуального розвитку й збільшення соціального капіталу, так і для впливу на суспільні процеси в університеті й країні в цілому.

P1060290Були представлені 24 проекти, які здійснюють випускники, 14 з яких – безпосередньо у Могилянці,  10 – суспільно корисного значення.

Кожна презентація супроводжувалася жвавою реакцією аудиторії, питаннями, обговореннями, а також пропозиціями щодо співпраці й подальшого розвитку проектів (детальніше про проекти дивіться нижче).

Наступним етапом зустрічі стала дискусія щодо потреби випускників у формуванні активної  громадської організації, обговорювали різні формати розширення і покращення взаємодії, потребу подальшої інституціоналізації, визначення чітких функцій Асоціації, умов членства і переваг, які випускники отримають, долучившись до організації. Висловлювалася думка, що з  одного боку Асоціація може стати ресурсним центром для випускників (Олексій Цебро), а з іншого – відігравати роль об’єднувача могилянської спільноти. Вона має бути організацією, що  збільшує синергію від взаємодії могилянців, а за рахунок цього – підвищує статус академії та її випускників (Максим Саваневський).

Також говорили про те, що для успішного виконання поставлених завдань варто внести зміни в процес управління Асоціацією. А саме було запропоновано ввести й оголосити конкурс на посаду full-time-менеджера, який би отримував фінансову компенсацію за свою роботу, натомість працював би системно й постійно, а не лише долучався до окремих проектів на волонтерських засадах.

Крім того, щоб залучити більше випускників, подолати розпорошеність, потрібно, на думку Миколи Вороніна, щоб кожен з випускників не забував інформувати Асоціацію та Академію про свої проекти, досягнення, професійні здобутки тощо. Чим більше буде актуальної інформації про випускників, тим ефективніше буде взаємодія та успішніше працюватиме Асоціація.

Резюме обговорення можна побачити на фото нижче.

Побажання випускників до Асоціації

На завершення було висловлене сподівання, що такі зустрічі проводитимуться регулярно. Зокрема прозвучали пропозиції організовувати презентації проектів кожні півроку, а окремо влаштовувати обговорення шляхів розвитку Асоціації. Частотність таких зустрічей ще має бути визначена.

ДЯКУЄМО

ВСІМ ВИПУСКНИКАМ МОГИЛЯНКИ, ЯКІ СПІВПРАЦЮЮТЬ З ALMA MATER!

Дякуємо:

  • за організаційну та фінансову підтримку події – Києво-Могилянській бізнес школі, Любомиру Остапіву, Костянтину Пересєдову та Глібу Козаку;
  • за організацію та супровід події – команді напряму «Комунікації з випускниками НаУКМА»: п. Наталі Шумковій, Альоні Зоріній, Катерині Близнюк та студентам-стажерам Олександру Франківу, Сніжані Бірюковій, Яні Босак, Віталію Моголівському.

Представлені на зустрічі проекти випускників:

Презентації проектів розпочав віце-президент Асоціації випускників НаУКМА і співзасновник Клубу випускників ФЕН Любомир Остапів. Він зазначив, що Клуб існує вже більше 7 років і постійно підтримує факультет через спільні навчальні проекти, а також фінансово через Фонд добрих справ. Клуб системно проводить загальні зустрічі випускників раз на півроку, а також час від часу фінансує участь студентів у різноманітних проектах бізнес навчання та допомагає в організації грантів від випускників.

Проект STUDY LAB представила директор Докторської школи НаУКМА, викладач міждисциплінарних курсів Людмила Криворучка (дів. – Архипова). Цей проект має на меті ознайомлення викладачів з інноваційними педагогічними методиками та впровадження їх у НаУКМА, перш за все через вивчення досвіду іноземних університетів, проведення семінарів та тренінгів для викладачів, докторантів і аспірантів, зокрема й випускників, які викладають не тільки в НаУКМА, а й в інших університетах країни.

P1060339Тарас Лукачук поділився інформацією про засновані ним три відзнаки (гранти) «Найкращому викладачу-наставнику» для викладача факультету економічних наук (з 2014 р.) та «Найкращому викладачу» факультету природничих наук і кафедри англійської мови (з 2015-2016 н.р.). Ці відзнаки щорічні й мають на меті стимулювати викладачів до постійного вдосконалення, адже «успішний викладач = успішний студент». Тарас зазначив, що для нього критично важливим є формат визначення лауреатів, а саме – студенти тут відіграють основну роль: шляхом їхнього опитування визначаються переможці.

Продовжив презентації Арсеній Фінберг, засновник проекту «Захоплюючий Київ». Він розповів про приклади громадського активізму, які спрацювали в Києві: фунікулер; система оповіщення населення про перекриття руху транспорту; петиція до КМДА про збереження будівель-пам’яток історії і культури Києва; сервіс 1551 – робота зі зверненнями громадян; ствоврення альтернативного сайту ЦВК з розміщенням інформації про кандидатів в депутати Київради. «Думайте не тільки про себе – мультиплікація успіхів і копіювання досягнень – спрацьовують!» – зазначив Арсеній.

Діана Проценко презентувала «Kyiv-Mohyla Moot Court Society» – товариство, яке займається організаційною, тренерською та інформаційною підготовкою студентів факультету правничих наук до участі в міжнародних студентських змаганнях. Наразі на факультеті діють 11 таких груп. Дослідження і тренування відбуваються протягом року, тренерами виступають переважно випускники КМА. Змагання проходять у різних країнах світу і часто саме логістика складає левову частину бюджету.

Олексій Цебро розповідав про залучення студентів до вирішення проблем бізнесу в рамках курсу «Креативне мислення», який викладає доцент кафедри економічної теорії ФЕН Н. Ю. Іванова. Проект «Практичне дослідження» заохочує студентів ФЕН застосувати знання на практиці й не лише запропонувати креативне вирішення проблеми, але й зробити економічне обґрунтування доцільності, розробити маркетингові заходи впровадження. У цьому навчальному році такі завдання поставили компанії Арсенія Фінберга, Олексія Цебра й Тараса Лукачука.

Із презентацією ЕкоКлубу «Зелена хвиля» виступив Олександр Баськов. Проект, що діє в Могилянці з 2006 року, виграв багато грантів, реалізував велику кількість акцій, таких як «День Землі», «Екостежка» та ін. Його творці мали на меті підвищити екологічну свідомість серед студентів і викладачів НаУКМА. Крім того, організація створила свій фонд, який працює у форматі ендавменту, і з відсотків щорічно фінансує деякі нагальні потреби проектів могилянських екологів, які не потрапляють під грантове фінансування. Олександр запросив до співпраці проекти та ініціативні групи випускників і студентів, які для здійснення своєї діяльності потребують статусу юридичної організації.

Наступним виступив Гліб Козак, організатор могилянського вуличного фестивалю КМА400Fest та конференції випускників НаУКМА і kmbs, власників бізнесів, КМАБізКон. Фестиваль зібрав разом рекордну кількість могилянців (близько 2,5 тис) і об’єднав різні види активностей: відкриті лекції, ярмарок могилянських виробників, майстер-класи, шаховий турнір, виступи колективів тощо. 25 червня 2016 р. планують провести другий такий фестиваль. КМАБізКон має на меті познайомити могилянців з випускниками – успішними засновниками чи власниками бізнесів, їхніми історіями успіху й порадами щодо особистого розвитку. У планах – створення могилянської бізнес-асоціації. Наступний КМАБізКон планують провести восени 2016 р.

P1060387Про «День навчання в Могилянці» розповіла Юлія Коломак. За її словами, майбутніх потенційних могилянців треба виховувати ще зі школи, тому планується організувати для дітей 10-14 років день в Академії, під час якого вони матимуть змогу відвідати лекції, поспілкуватися з викладачами і студентами, поринути в могилянську атмосферу.

Валерія Казадарова презентувала проект «Профі+» – програму адаптації студентів до ринку праці. Є багато важливих навичок, необхідних для побудови успішної кар’єри, окрім теоретичних знань, які студенти отримують в університеті. Саме такі навички й покликаний розвинути проект. Пілотний етап був реалізований у 2012-2013 навчальному році, наступний планують запустити у 2016-2017 н.р.

Віктор Килимар, співзасновник вільних просторів «KMArtYard», «KMArt Space» та могилянської сувенірної крамниці «KMAGiftShop», розповів, як його проекти допомагають розвиватися НаУКМА і дають можливість отримати досвід роботи для студентів. «KMArtYard» і «KMArt Space» є платформою для реалізації освітніх, мистецьких, інтелектуальних проектів, якою можуть скористатися й випускники. Крім того, Віктор повідомив, що четвер у KMAGiftShop оголошено Днем випускників, тому магазин працюватиме до 8 години вечора.

Керівник відділу стратегічного розвитку НаУКМА Катерина Максим розповідала про залучення випускників до реалізації стратегічних проектів, які допоможуть університету розвиватися системно та інфраструктурно, а саме: про підтримку електронних англомовних наукових журналів, Докторської школи, інформатизацію університету та розвиток мережі тощо. Серед найближчих завдань п. Катерина зазначила фінансування закордонних відряджень для викладачів, відкриття доступу до іноземних наукових електронних журналів, а також забезпечення 4 корпусу вільним Wi-Fi.

Продовжив бесіду Сергій Лобойко, представивши інноваційну освітню практичну програму Export&MSB Studies для студентів магістерських програм, до якої залучені ментори з бізнес-середовища, зокрема і випускники Академії. У рамках програми діє лабораторія «KMexport», де готують майбутніх фахівців із експорту. У результаті впровадження цього проекту підготовлено сертифікатну програму для студентів, старт якої планується в наступному навчальному році.

Маргарита Гонтар розповіла про проект «StopFake», який був створений Могилянською школою журналістики з метою спростування неправдивих повідомлень у пресі, що надзвичайно актуально в умовах інформаційної війни. Діє сайт проекту з відвідуваністю близько 5 тис. щоденно, готуються відео- та радіовипуски, функціонують 7 мовних версій, більше 173 тис. підписників у різних соціальних мережах.

P1060379Михайло Оболонський презентував проект «Easy Business», що спрямований на полегшення ведення бізнесу для підприємств через зменшення регуляторних бар’єрів для бізнесу, знищення корупційних схем. Стратегія – визначити найбільш корупційні або найбільш обтяжливі регуляторні обмеження, підготувати нормативно-правові акти, підтримувати їх під час проходження урядових та парламентських процедур і аналізувати, яких результатів досягнуто. Одним з найпомітніших досягнень проекту стало спрощення процедури реєстрації бізнесу від 21-го до 2-х днів. Співпрацю з випускниками вбачають у залученні талановитої молоді з економічною та юридичною освітою, а також у загальній підтримці Асоціації випускників.

Керівник напряму «Комунікації з випускниками НаУКМА» Наталя Шумкова окреслила напрями взаємодії випускників з НаУКМА. Так, випускники реалізовують в Академії більше 70 різноманітних проектів, близько 200 випускників працюють в НаУКМА. Крім того, п. Наталя звернула увагу на те, що інформація напевно неповна, оскільки багато випускників давно не оновлювали інформацію про свій життєвий шлях та про свою співпрацю з університетом, і звернулася з проханням заповнити анкету випускника до всіх, хто не робив цього останні 2-3 роки, інформувати про свої проекти, можливості до взаємодії з іншими випускниками та експертні публікації. Також запросила брати участь у циклі зустрічей зі студентами «Могилянські історії».


Вікторія Гагара
розказала про проект «e-Democracy», одним із головних досягнень якого є запровадження електронних петицій. Також було згадано про розробку спеціального курсу з електронної демократії для правників.

Сергій Лобойко поділився інформацією про проект «Kyiv Smart City», що повинен допомогти киянам зробити місто екологічно чистим, сучасним і комфортним для всіх, на зразок великих європейських міст.

Віталій Власенко розповів про важливу ініціативу «Підтримка захисників України: могилянці – воїнам», що була заснована, коли випускники НаУКМА йшли в АТО й потребували матеріальної підтримки. Пізніше допомогу спрямували на всі категорії могилянців та їхніх рідних. Також Віталій звернув увагу на проблему «фінансової виснаженості» волонтерів: багато з них покинули бізнес і пішли працювати у міністерства, державні відомства, тому їхні заощадження закінчуються, а вони самі можуть «не дотягнути» до реалізації запущених реформ. Віталій закликав всіх разом подумати, як можна вирішити цю проблему.

Продовжуючи тему, Олексій Цебро представив Аерошколу при Асоціації випускників НаУКМА, яка проводить навчання для ЗСУ України. В організації працюють переважно демобілізовані військові – висококваліфіковані спеціалісти. Навчання пройшли 100 осіб, 53 з них отримали дипломи школи. Також є ідея на основі школи створити військову кафедру в НаУКМА.

P1060351Катерина Мельник перейшла до питань культури й розповіла про проект «Безкоштовні курси української мови». Організація проводить безоплатні заняття з української мови для всіх охочих, вимушених переселенців, іноземців, професійних груп (наприклад, зараз читають курс для журналістів КМДА), також організовує благодійні акції для підтримки дітей зі Сходу України, військових, проводить зустрічі з письменниками, культурними діячами й науковцями.

На завершення «живих» презентацій знову виступив Любомир Остапів і розказав про «Фонд випускників України», який об’єднує людей з метою розвитку освіти в нашій державі через фінансування шкіл, гранти для учнів і викладачів та інше. У КМА створено осередок Фонду, який зараз працює над вивченням потреб університету, викладачів та студентів для майбутніх краудфандінгових компаній із активним залученням випускників закордонних вишів та тих випускників, які живуть і працюють за межами України.

На зустрічі були представлені три відео-презентації.

Олександр Хом’як розповів про створений разом з Артуром Яловим Стипендійний фонд для факультету правничих наук, що має заохочувати майбутніх спеціалістів займатися наукою, а не лише працювати в бізнес-структурах. У цьому навчальному році підтримані такі чотири напрями: 1) розвиток Студентського наукового товариства ФПвН; 2) формування позитивного іміджу факультету правничих наук і заохочення діяльності викладачів; 3) розроблення курсів практичного спрямування, які дозволяють студентам набути практичних навичок участі в судових процесах; 4) відзнака «Найкращий викладач-наставник ФПвН», який має авторитет і повагу студентів, власним прикладом формує у них пошану до могилянських цінностей, розвиває почуття професійної гідності та відповідальності, допомагає пізнавати правову доктрину і набувати практичних навичок, всіляко сприяє особистому та фаховому становленню молодих правників.

Тимур Демчук виступив від імені Клубу випускників kmbs і запросив Асоціацію випускників НаУКМА до співпраці й обміну досвідом.

Остап Стасів розповів про Відкритий Університет Майдану, який займається питаннями громадянської освіти і є як ніколи актуальним, адже зміни в країні починаються з кожного з нас.

До нових зустрічей!

Приєднуйтеся до кола активу випускників-могилянців!

Над матеріалом працювала Яна Босак